O pasiece

LOGO

 Witam na stronie Rodzinnego Gospodarstwa Pasiecznego prowadzonego przeze mnie wraz z żoną i synami.

Pszczelarstwo jest moją pasją, której poświęciłem całe życie. Nasze gospodarstwo może się poszczycić tradycjami sięgającymi czasów przedwojennych dziadka Bolesława Czernigowskiego. Lokalizacja pasiek w obrębie województwa Warmińsko – Mazurskiego gwarantuje, że nasze pasieki mieszczą się na terenach wolnych od zanieczyszczeń i przemysłu. Okolice Pieniężna na Warmii to tereny czyste ekologicznie, o czym świadczy największa liczba gniazdujących bocianów. Mamy tu wspaniałe pożytki: łany rzepaków, pola gryki, łąki i lasy, ale naszą największą dumą są gęsto nasadzone wiekowe lipy. Na wysoką jakość miodu wpływa również nieskażona woda i czyste powietrze, a jej potwierdzeniem są liczne nagrody.

Oprócz miodów, nasze gospodarstwo pozyskuje pyłek, pierzgę, propolis, wosk pszczeli. Możemy się pochwalić nagrodzonymi piernikami, pieczonymi według tradycyjnej receptury z wykorzystaniem miodu lipowego.

Pozwolę sobie nadmienić, że jestem pszczelarzem doświadczonym, z nowocześnie wyposażonym zapleczem dostosowanym do wymogów europejskich w zakresie higieny pozyskiwania produktów pszczelich.

Mam nadzieję że znajdą Państwo na stronie interesujące informacje. W razie pytań zapraszam do kontaktu. Z pełną odpowiedzialnością polecam nasze produkty oraz zachęcam do ich degustacji i zakupu.